milujeme leto
sobota 27. mája 2017 21:21
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku:

Andalúzia Almeria ATH Portomagno hotel ****+

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Andalúzia - dovolenka leto 2017

Na samotnom juhu starého kontinentu, kde majestátny strážca Gibraltar dohliada na vody Atlantiku i Stredozemného mora a rozdeľuje tak pobrežie na dve pomyselné časti, leží magická Andalúzia. Táto časť Španielska, ovplyvnená stáročiami maurskej nadvlády, je natoľko úchvatná, že známe mestá ako Córdoba, Sevilla, Granada hovoria niečo azda každému z nás. Vyhriate široké piesočnaté pláže, osviežujúce more, očarujúce biele dedinky, malebné prístavy, maurské hrady, ale aj víno, tapas, jamón či gazpacho, korida a temperamentné flamenco - to všetko je Andalúzia.

Prijmite pozvanie na dovolenku v prekrásnych kútoch južného Španielska - na pobreží Costa de Almería pri Stredozemnom mori. Sme presvedčení, že naše tradičné hotely opäť oslovia mnohých dovolenkárov túžiacich po nerušenom oddychu a spoznávaní nových zaujímavých miest. Začítajte sa preto do nasledujúcich strán a vyberte si horúcu dovolenku za jedinečnú cenu v letoviskách s prekrásnymi širokými plážami zaliatymi slnečnými lúčmi. Nechajte sa zlákať naším jedinečným pozvaním do Španielska, na hranice Európy a Afriky, kde slnko neúnavne svieti až 320 dní v roku. Okrem leňošenia na pláži budete mať na dosah ruky jeden z najväčších klenotov Španielska - svetoznáme mesto Granada. Je to skvost, ktorý jednoducho musíte navštíviť. Zažijete jeho príjemnú atmosféru a uvidíte pýchu mesta, ktorou sú paláce Alhambra s krásnymi záhradami Generalife. Prajeme vám príjemné chvíle na pobreží Costa de Almería.

Španielsko

Španielsko – to je rozmanitá krajina s bohatou kultúrou, prekrásnou prírodnou scenériou, členitými pobrežiami, krásnym morom a príjemnou atmosférou. Zaslúžene patrí už niekoľko rokov medzi najnavštevovanejšie destinácie sveta. Má čo ponúknuť každému návštevníkovi, či ho sem láka oddych, zábava, história, kultúra, príroda alebo šport. Sme preto veľmi radi, že vám v tejto letnej sezóne prinášame možnosť stráviť dovolenkové dni na slnkom zaliatych pobrežiach Costa del Maresme a Costa Dorada.

Je pre nás skutočným potešením, že vám túto sezónu môžeme ponúknuť šancu prežiť vaše dovolenkové dni v Španielsku, v krajine, ktorá je krásna a atraktívna po akejkoľvek stránke. Prichádzame k vám s ponukou ubytovania v kvalitných hoteloch v príjemných strediskách ako sú Santa Susanna a Pineda de Mar na Costa del Maresme a strediská La Pineda, Calafell a Salou na Costa Dorada. Tieto hotely si svojou polohou, výbornými cenami, kvalitnými službami a možnosťami relaxu a zábavy určite získajú vašu priazeň. Bohaté švédske stoly s výberom európskej ako aj miestnej tradičnej kuchyne, ktoré vám spríjemnia horúce letné dni sú už len takým bonusom. A ak sa vám zunuje leňošenie na pláži, nevynechajte návštevu vodných a zábavných parkov Marineland a Water World v blízkosti letovísk, alebo absolvujte s nami zaujímavé fakultatívne výlety do magickej a očarujúcej Barcelony, či na známe pútnické miesto Montserrat. Vydajte sa s nami do zeme zaliatej slnkom, plnej prívetivých ľudí a dobrodružstva. Sme presvedčení, že po návšteve Španielska bude vaše srdce patriť práve tejto destinácii a vy sa budete do krajiny flamenca, kráľovskej atmosféry a neutíchajúcej životnej energie vracať rovnako často a s rovnakým nadšením ako my.


Oficiálny názov:
Španielsko

Hlavné mesto:
Madrid

Počet obyvateľov:
45.117.000

Rozloha:
505.000 km2

Mena:
euro

Cabo de Gata a Níjar Almeria
Výlet do prírodného parku – neobvyklej krajiny sopečného pôvodu s malými zátokami, prudkými zrázmi a priezračnou vodou. Vo vyprahnutých končinách národného parku Cabo de Gata sa darí viac ako 1000 rastlinným aj živočíšnym druhom, ktoré sa vyznačujú následkom drsných podmienok rôznymi zvláštnosťami. Hniezdia tu aj rozmanité druhy vtákov.

Zastávka v oblasti Las Salinas, kde sa rozkladajú soľné panvy so špecifickým rastlinstvom. Sťahovavé vtáky využívajú túto oblasť ako zastávku na svojej ceste do Afriky, niekedy je možné pozorovať plameniaky. Zastávka na útese Las Sirenas, vyhliadka na najjužnejší cíp mysu - maják Faro de Cabo de Gata, zastávka v starej rybárskej dedinke a zároveň najväčšom mestečku rezervácie – San José.

Výlet je spojený s návštevou typického andalúzskeho mestečka Níjar ovplyvneného v minulosti hlavne arabskou kultúrou – úzke uličky, námestíčka, biele domčeky. Tvorí centrum kraja a je známe typickými remeselnými výrobkami ako deky, výrobky z rastliny esparto a jednými z najkrajších glazovaných keramických výrobkov v celej Andalúzii.

Celodenný výlet, cena pre dospelú osobu 35 €.
Gibraltár Almeria
Napriek veľkej vzdialenosti medzi Almeríou a Gibraltárom sa veľkému úspechu teší organizovaný výlet na toto britské územie. Atraktívny kúsok zeme vybiehajúci z takmer najjužnejšieho cípu Španielska. Je dlhý 5 km a široký asi 1,6 km. Z väčšej časti ho tvorí obrovská vápencová skala vysoká 426 metrov.

Pre starovekých Grékov a Rimanov to bol jeden z Herkulových stĺpov, vyznačujúci okraj vtedajšieho známeho sveta. Gibraltár má okolo trisdaťtisíc obyvateľov, ktorí majú janovských, židovských, španielskych a britských predkov. Gibraltárci hovoria po anglicky a španielsky alebo často i zaujímavou zmesou oboch jazykov. Celé územie sa dá prejsť peši.

Hlavná ulica má výrazne britský vzhľad, ale južanská španielska atmosféra turistom pripomína, že je to stále stredomorská Európa. Na skale je prírodná rezervácia Upper Rock s nádhernými výhľadmi a možnosťami pozorovania vtákov migrujúcich medzi Európou a Afrikou. Nájdete tu aj veľkú prírodnú jaskyňu, ktorá bola obývaná už za neolitu. Najznámejšími obyvateľmi Gibraltáru sú opice, jediné divoko žijúce opice na európskom území.

Celodenný výlet, cena na dospelú osobu 76 €.
Granada s Alhambrou Almeria
Palác Alhambra v Granade a úžasná maurská štvrť Albayzín patria k zlatým klincom návštevy Španielska. V Granade vznikol v 13. storočí nezávislý emirát, ktorý bol posledným zvyškom moslimského územia územia Al-Andalus, ovládaného 250 rokov z krásneho paláca Alhambra. Granada sa stala jedným z najbohtaších miest Európy. V roku 1492 ju dobili kresťanskí panovníci Isabela a Ferdinand.

Alhambra a záhrady Generalife stoja na pahorku nad mestom a kulisu im tvorí úžasné pohorie Sierra Nevada. Generalife je sústava jazierok, cestičiek, vodotryskov a stromov, nachádza sa v susedstve Alhambry. V udržiavanej záhrade s bohatými a rozmanitými kvetmi je možné pozorovať nádherné rybníky a jazierka. Alhambra bola pevnosťou už od 9. storočia, v 13. a 14. storočí ju emirovia zmenili na opevnený palácový komplex spojený s malým mestom. V 14. storočí bola vybudovaná asi najkrajšia stavba Palacio de Nazaríes - skutočný drahokam Alhambry a najkrajšia európska islámska stavba. Má zložitú štukovú výzdobu stien, nádherné dlaždice, jemne vyrezávané drevené stropy. V jeho útrobách sa skrýva známe Patio de los Leones (Levie nádvorie), nazývané tak podľa svojho ústredného bodu – studne zdobenej mramorovými sochami 12 levov, Patio de los Arrayanes s centrálnym rybníkom odrážajúcim okolité svetlo, Salón veľvyslancov, ktorého strop reprezentuje 7 nebies kozmológie islamu alebo rozložitú budovu Paláca Karola V. V 18. storočí bola Alhambra opustená. Za napoleonskej okupácie slúžila pre vojakov a až po roku 1870 bola vyhlásená za národnú pamiatku. Dnes partí do svetového dedičstva UNESCO.

Voľný čas v centre Granady sa dá využiť na návštevu kráľovskej kaplnky (Capilla Real) alebo katedrály (vstupy nie sú v cene). Poradie programu závisí od času vstupu na vstupenke do Alhambry.

Celodenný výlet, cena pre dospelú osobu 68 € (zahŕňa vstup do Alhambry, nezahŕňa obed a ďalšie vstupy – Katedrála, kráľovská hrobka v Granade).
Mini - Holywood Oasys Almeria
Zamierime od pobrežia smerom do púštnej krajiny v oblasti Tabernas a dostaneme sa do parku Mini-Hollywood, jedného z najdôležitejších almeríjskych filmových štúdií pod holým nebom, ktoré poslúžilo ako javisko mnohým známym západným filmom ako Lawrence z Arábie alebo Pre niekoľko dolárov navyše, natočeným vyhlásenými režisérmi a hercami veľkosti Sophie Loren, Burta Lancastera alebo Clinta Eastwooda.

Nahliadnuť môžete do väznice, kancelárie šerifa, salónu alebo banky. Zúčastníme sa autentického duelu kovbojov s vozmi a koňmi. K dispozícii je obchod so suvenírmi, kaviareň, reštaurácia, fotografické štúdio s dobovými kostýmami, prenájom koní. V parku sa nachádza aj zoologická rezervácia na ploche 200 000 metrov štvorcových s vyše 100 iberskými a africkými živočíšnymi druhmi (krokodíly, mačkovité šelmy, voľne pobiehajúce žirafy...). Možnosť zajazdiť si na koni, sledovať súboj kovbojov, predstavenie kankánových tancov, vystúpenie s papagájmi. V areáli je bazén a tobogány. Výlet vhodný pre deti, ale zabavia sa aj dospelí.

Celodenný výlet, cena pre dospelú osobu 45 €.
Monumenty Almerie Almeria
Výlet po pamiatkach Almeríe začneme panoramatickým pohľadom na mesto a navštívime Alcazabu – arabskú pevnosť z prvej polovice 10. storočia, odkiaľ sa nám naskytnú krásne pohľady na mesto a zátoku. Pozrieme si aj masívnu almeríjsku katedrálu, jednu z mála, ktoré boli vybudované ako katedrála a pevnosť zároveň a prejdeme sa historickým centrom mesta. V centre mesta bude voľný program.

Poldenný výlet, cena pre dospelú osobu 21 € (zahŕňa vstupy)
Sevilla Almeria
Nádherná Sevilla patrí k najvzrušujúcejším španielskym mestám. Prehliadka zahŕňa návštevu centra mesta a jeho najpútavejších monumentov. Začnime gotickou Katedrálou z 15.-teho storočia s úžasným chórom, dielami sochára Martineza Montañeza, kresbami Murillu, Zurburana a Goyu, a slávnou zvonicou La Giralda sú hlavnou dominantou centra mesta. Za zastávku stojí i Park María Luisa a s ním prepojené Špenielske námeste (Plaza de Espaňa).

Súčasťou každej turistickej prehliadky musí byť i harizmatická štvrť „Barrio Santa Cruz“ – stará židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami, kvetmi obalenými balkónikmi a útulné námestíčkami s fontánami a pomarančovníkmi. Po prehliadke budete mať čas na návštevu obchodíkov, alebo na príjemný obed v centre mesta (nie je zahrnutý v cene výletu).

Celodenný výlet, cena 75 € (min. pre 40osôb).

Popis hotela

Poloha:

hotel leží v stredisku Aguadulce • od pobrežnej promenády ho delí nefrekventovaná miestna komunikácia • neďaleko sa nachádza menšie obchodné centrum • cca 400 m od malého prístavu, ktorý ponúka možnosť večernej zábavy • 6 km od susedného strediska Roquetas de Mar (v ňom nájdete obchodné centrum Gran Plaza a Aquarium s morskými živočíchmi) • cca 8 km od mesta Almería a 15 km od letiskaUbytovanie:

klimatizované 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky • väčšina izieb má bočný výhľad na more • telefón • chladnička • trezor (za poplatok) • TV • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa s WC, sprchou alebo vaňou a sušičom na vlasy) • balkón alebo terasa • bezbariérová izba na vyžiadanieVybavenie:

priestranná vstupná hala a recepcia • hlavný bar • hotelová reštaurácia • obchodík so suvenírmi • 4 bazény a 1 detský bazén s terasou na slnenie • bar pri bazéne • slnečníky a ležadlá pri bazéne (zdarma) • detské ihrisko s hojdačkami (pri detskom bazéne) • wellness centrum Vitalmar - masáže, zábaly, sauna, solárium, vírivka (služby za poplatok) • fitness centrum • salón krásy - kaderníctvo, pedikúra, manikúra (za poplatok) • WiFi zdarma (signál na recepcii a nižších poschodiach) • PC s internetom (za poplatok) • paddle kurty (za poplatok) • nepravidelné hotelové animácieStrava:

formou all inclusive

all inclusive: raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane vybraných lokálnych nápojov • čaj, káva, vybrané lokálne nápoje podávané v hotelovom bare počas dňa (v čase od 10:30 hod. do 24:00 hod) • ľahké občerstvenie vo vyhradených hodinách • slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarmaPláže:

dlhá a široká udržiavaná piesočnatá pláž s hrubozrnným pieskom a prímesou kamienkov • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok)Šport a zábava:

fitness centrum • paddle kurty (za poplatok) • hotelový animačný program • miniclub a detské ihrisko • wellness (za poplatok) • pestrá a atraktívna ponuka vodných športov priamo na pláži (za poplatok)Oficiálne hodnotenie:

****Strana v katalógu:

172Webstránka:

www.hotelathportomagno.comAll inclusive služby
Priamo na pláži
Oblúbený hotel
Výhodná poloha
Wellness

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek