milujeme leto
utorok 16. augusta 2022 13:11
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Čierna Hora Sutomore Korali hotelový komplex ***

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny nájdete na stránke:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Sutomore - dovolenka 

Široká sutomorská zátoka s rušnou promenádou a s nádhernou piesočnatou plážou - miestami s prímesou drobných kamienkov - to je obľúbené stredisko Sutomore, ktoré je známe predovšetkým vďaka 1300 m dlhej piesočnatej pláži. Priamo pri nej sa nachádza náš obľúbený hotel Korali. Ak sa rozhodnete pre zmenu a budete chcieť stráviť deň na inej pláži v okolí, v Sutomore môžete využiť služby vodných taxíkov s odchodom a príchodom priamo z pláže. A keď sa vám zunuje oddych na piesku v objatí mora a slnka, môžete sa pešo vybrať na kopec za mestom, na ktorom tróni stará benátska pevnosť ponúkajúca prekrásny výhľad.

Čierna Hora

Ak máte chuť vykúpať sa v tyrkysovom mori, vylihovať na nádherných piesočnatých plážach a zabudnúť na zhon a stres, tak ste si vybrali správne. Čierna Hora, perla stredomorského pobrežia, je tým pravým dovolenkovým miestom i v tejto letnej sezóne. Keďže sme pri budovaní novodobej turistickej tradície tejto krajiny stáli od jej počiatku, máme nadštandardné vzťahy s hoteliérmi, ako aj dokonalú znalosť domácich pomerov. To prináša výhody, ktoré pocítite práve vy - naši klienti.

Krásnu krajinu Čiernu Horu nájdete v srdci Stredomoria, len 3 hodiny jazdy autom južne od Makarskej riviéry. Pobrežie má dĺžku 293 km a nachádza sa na ňom 117 pláží v dĺžke 73 km. Z 240 slnečných dní v roku je až 180 dní vhodných na kúpanie, čím sa táto krajina zaraďuje medzi najslnečnejšiu oblasť Stredomoria so stabilným počasím, v lete takmer bez zrážok. Aj keď Čierna Hora rozlohou patrí medzi malé krajiny, jej prírodné krásy, bohatá minulosť, rozmanitosť kultúrnych a historických pamiatok ju zaraďujú medzi turistami vyhľadávané a obľúbené miesta. Neváhajte a nechajte sa zlákať do tejto nádhernej krajiny. Výhodou pre našich klientov sú výborné miestne ceny, ktorým môže konkurovať v našej ponuke len Albánsko. V tejto letnej sezóne vám ponúkame osvedčené a veľmi vyhľadávané čiernohorské letovisko Sutomore a v ňom stálicu v našej ponuke - hotelový komplex Korali, no najmä výnimočný a mimoriadne obľúbený hotelový komplex Tara v stredisku Bečiči, či skvelú novinku v našej ponuke - hotelový komplex s vlastným Aquaparkom - Mediteran


Oficiálny názov:
Čiernohorská republika

Hlavné mesto:
Podgorica

Počet obyvateľov:
620.000

Rozloha:
13.810 km²

Mena:
euro

Cestovný doklad:
Občiansky preukaz / Cestovný pas

Albánsko - Skadar Čierna Hora
Cesta do Albánska vedie cez mesto Bar, starou cestou na hraničný prechod Muriqan. Hneď po hraniciach bude prestávka v kaviarni, kde môžte kúpiť známy albánsky koňak, tradičné suveníry a albánske výrobky. Cesta pokračuje do mesta, kde so sprievodcom navštívite prvú katolícku katedrálu. Je to jedna z mála náboženských budov, ktoré neboli zničené za éry albánskeho diktátora Envera Hodžu.

V meste nasleduje návšteva mešity a pravoslávneho kostola ako aj trhoviska. Skadar bolo obchodným strediskom Balkánu až do začiatku 20 storočia, ešte predtým bolo známe ako hlavné mesto najväčšieho ilyrského kmeňa a ako križovatka rímskych ciest, ktoré spájali na Balkáne juh so severom a západ s východom.

Prestávka v meste, po ktorej sa odchádza na stredoveký hrad Rozafa. Hrad bol postavený za čias vlády Slovanov. Jeho hradby zväčšili Benátky, kým tu vládli v 14. storočí. Od 15. do začiatku 20. storočia pevnosť ovládli Turci, ktorí ho menia na orientálny štýl. Začiatkom 20. storočia hrad oslobodili Čiernohorci, vtedy bol hrad poškodený. Za dva mesiace ho musel čiernohorský kráľ odovzdať Albánsku, ktoré prvýkrát dostalo svoju nezávislosť. Odchod autobusom do mesta Ulcinj, kde bude prestávka na kúpanie na najväčšej pláži na Jadrane - 12 kilometrovej Veľkej pláži. Odchod naspäť do strediska Sutomore.

Cena 25 Eur. Vstup do pevnosti Rozafa v cene.
Albánsko - Tirana a Durres Čierna Hora
Cesta do Albánska vedie cez mesto Bar starou cestou na hraničný prechod Muriqan. Hneď po hraniciach bude prestávka v kaviarni, kde môžte kúpiť známy albánsky koňak, tradičné suveníry a albánske výrobky.

Cesta pokračuje do mesta Durres cez mesto Lezhe, kde sa nachádza mauzóleum najväčšieho albánskeho hrdinu Skenderbega. V meste Durres nasleduje návšteva rímskeho amfiteátru a rímskych kúpeľov.

Odchod do mesta Tirana, kde bude panoramatická jazda mestom a dlhšia prestávka, ktorá Vám umožní prechádzku po meste. Návrat do Sutomore druhou cestou, ktorá nevedie cez mesto Durres.

Cena 40 Eur.
Chorvátsko - Dubrovnik Čierna Hora
Odchod zo Sutomore cestou, ktorá vedie celým čiernohorským prímorím cez mestá Budva, Tivat a Herceg-Novi na hraničný prechod Debeli Brijeg. V Dubrovniku prehliadka mesta s miestnym chorvátskym sprievodcom v trvaní cca hodinu a pol, voľný program. Dubrovník má veľký počet kostolov, palácov a námestí, ktoré si zachovali svoju podobu ešte z 15. storočia. Mesto je známe aj svojimi hradbami a fontánami.

Môžete využiť aj lanovku, ktorá Vás vyvezie na vrch Srdj do nadmorskej výšky 415 m, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto, zaradené do zoznamu UNECSO. Po prestávke návrat do Sutomore cez hraničný prechod Debeli Brijeg.

Cena 30 Eur. Vstupenky do múzeí nie sú zahrnuté v cene.
Kaňony Čiernej Hory Čierna Hora
Odchod autobusom zo Sutomore cez Skadarské jazero (tu bude prestávka na fotografovanie) a cez hlavné mesto Podgorica do kaňonu Morača. Návšteva pravoslávneho kláštora Morača a odchod do Národného parku Biogradska gora. Národný park je tretím najväčším pralesom v Európe. Nachádza sa tu ľadovcové Biogradské jazero. Po návšteve parku odchod autobusom cez mesto Kolašin a Mojkovac do Národného parku Durmitor.

V Durmitore je kaňon rieky Tara, ktorý je známy ako druhý najhlbší kaňon sveta po kaňone Colorado. Na moste Djurdjeviča Tara bude v mieste s nádherným výhľadom na kaňon prestávka na fotografovanie. Cesta pokračuje do najväčšieho lyžiarskeho strediska v Čiernej Hore Žabljak. V blízkosti sa nachádza Čierne jazero, kde bude prestávka s najlepším výhľadom na pohorie Durmitor. Tu je možnosť obeda. Návrat do strediska Sutomore cez mesto Šavnik a Nikšič.

Cena 40 Eur v cene zahrnutý obed,
Vstup do Národného parku Durmitor 3 Eur – povinný poplatok . Vstup do národného parku Biogradska Gora 3 Eur – povinný poplatok.
Kráľovnina pláž Čierna Hora
Plavba loďou popri pobreží od mestečka Sutomore ku Kráľovninej pláži, na ktorú je prístup len loďou, cez záliv Maljevik a mestskú pláž Čanj.

Možnosť opaľovanie a kúpania na Kráľovninej pláži cca 3 hodiny.

Cena 8 Eur.
Lodný výlet: Petrovac - Svaty Stefan - Budva Čierna Hora
Celodenný výlet loďou po pobreží Čiernej Hory s návštevou mesta Petrovac, plavba okolo malebného ostrova Svätý Štefan a prehliadka historickej časti Budvy so sprievodcom.

Pri návrate späť sa zastavíme na nádhernej Kráľovninej pláži, kde bude možnosť kúpania. Na lodi je ochutnávka vína.

V cene je zahrnuté: degustácia vín, sprievodca, doprava autobusom a plavba loďou.
Cena 15 Eur.
Lodný výlet: Záliv Boka Kotorska Čierna Hora
Výlet začína autobusovým transferom do mesta Kotor, nádherného starobylého mestečka, dnes pamiatky UNESCO.
Nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom. Po nej plavba malebným zálivom Boka Kotorska, počas ktorej návštevite ostrovček Gospa od Škrpjela a krásne mestečko Perast, niekdajšie sídlo vychýrenej námornej školy.
Tu bude voľný čas na kúpanie. Po prestávke plavba pokračuje cez priesmyk Verige do južnej časti zálivu, kde uvidíte ostrov Sv. Marka.

Plavba končí v meste Tivat, odkiaľ bude návrat do hotela autobusom.

Cena 30 Eur.
Malý okruh Čiernou Horou Čierna Hora
Odchod autobusom zo Sutomore do stredovekého mesta Kotor. Cestou sa zoznámite s čiernohorským pobrežím, uvidíte veľký počet pláží a miestečiek na pobreží. Fotopauza pri ostrove Sv. Štefana. Mesto Kotor bolo budované od 9. storočia do začiatku 20. storočia a v tom období sa tu striedala vláda Byzancie, Slovanov, Benátok, Rakúsko - Uhorska, Francúzska a Ruska. Kotor bol druhým najväčším vojenským prístavom Rakúsko - Uhorska a dnes je chránenou pamiatkou UNESCO.

V meste sa nachádza veľký počet palácov, námestí a kostolov ako aj reštaurácií, kaviarní a obchodov so suvenírmi. Po návšteve mesta autobusom pokračuje autobus serpentínami do horskej dedinky Njeguši. Počas cesty je zastávka na mieste s nádherným výhľadom na celú Boku Kotorskú.

V Njeguši sa zoznámite s tradičnou výrobou čiernohorského pršutu (šunky) ako aj výrobou údeného njegušského syra, pretože dedinka má tie najlepšie podmienky na údenie. Je známa aj ako rodné mesto známeho čiernohorského vládcu Petara II. Petroviča Njegoša, ktorý bol aj svetoznámym spisovateľom, filozofom a básnikom.

Cesta pokračuje do bývalého hlavného a korunovačného mesta Cetinje. Tu sa dozviete najviac o histórií a tradíciach Čiernohorcov. V meste je známy kláštor, palác čiernohorského kráľa Nikolu ako aj veľký počet bývalých veľvyslaneckých palácov. Odchod z mesta Cetinje naspäť bude inou cestou, kde bude fotopauza s nádherným výhľadom na mesto Budva a Bečiči.

Cena 30 Eur. Ceny vstupov nie sú zahrnuté v cene.
Nočná Budva Čierna Hora
Odchod autobusom v podvečerných hodinách do mesta Budva. Zástavka na mieste s nádherným výhľadom na ostrov Sv. Štefan. Prehliadka starého mesta Budva so sprievodcom, počas ktorej uvidíte prekrásnu architektúru palácov, kostolov a malých námestí. Po prehliadke nasleduje voľný program. Možnosť zažiť nočný život, mesto má veľký počet romantických reštaurácií, kaviarní a diskoték, ktoré môžete navštíviť. Návrat naspäť do Sutomore.

Cena 12 Eur.
V cene nie sú zahrnuté vstupy do múzeí.
Rafting na rieke Tara Čierna Hora
Odchod zo Sutomore cez mesto Podgorica, Nikšič a Plužine do dedinky Ščepan Polje, ktorá sa nachádza na hraničnom prechode s Bosnou a Hercegovinou. Po ceste budú prestávky na fotografovanie na Pivskom jazere a v kaňonu rieky Piva. V Ščepan Polju príchod do kempu, občerstvenie s tradičnými výrobkami z údeného mäsa a syra. V kempe každý dostane neoprénové oblečenie a ochranné prilby a nasleduje jazda džípmi na pobrežie kaňonu rieky Tara, kde sa nalodíte na raft. Samotná plavba za pomoci profesionálnych inštruktorov vedie cez najatraktívnejšie časti kaňonu.

Na rieke budú dve prestávky, jedna dlhšia pri jednom z prameňov rieky. Návrat s raftami do kempu, kde bude podávaný obed, tak isto pripravovaný tradičným spôsobom, kde si môžte vybrať jahňacinu alebo rybu. Návrat autobusom späť do strediska Sutomore..

Cena 70 Eur. V cene zahrnuté raňajky, obed a raftovanie.
Skadarské jazero Čierna Hora
Odchod autobusom do dedinky Vranjina, ktorá sa nachádza na pobreží jazera. Návšteva centra Národného parku Skadarské jazero, po ktorej nasleduje plavba jazerom. Na lodi je možnosť ochutnávky miestnej špeciality priganica ako aj domáceho vína. Skadarské jazero je najväčším jazerom na Balkáne (370 km²) s priemernou hĺbkou 5-8 m. Jazero pretína hranica medzi Čiernou Horou a Albánskom. Je dlhé 43 km, 14 km široké, z toho pripadá 222 km² Čiernej Hore a 148 km² Albánsku. Rozloha Skadarského jazera však nie je stále rovnaká, počas jesene a zimy hladina stúpa cca 2,5 až 3 m a rozloha sa zvýši na 550 km², čo trvá každoročne 5 až 6 mesiacov.

Pre svoju bohatú faunu a flóru je jeho oblasť vyhlásená za národný park (je tu 45 druhov rýb a 270 druhov vtákov). Nasleduje prestávka na pláži jazera. Tu bude možnosť kúpania ako aj obeda, kde Vám budú ponúknuté ryby z jazera. Plavba naspäť do dediny Vranjina, odkiaľ bude odchod autobusom späť do Sutomore.

Cena 30 Eur.
Vstup do národného parku Skadarské jazero 4 Eur – povinný poplatok
Starý Bar Čierna Hora
Tento výlet Vám umožní spoznať nové mesto Bar, ktoré je známe ako najväčší prístav v Čiernej Hore a ako prvé mesto, ktoré malo železničnú trať. Bolo vybudované ešte za dôb čiernohorského kráľa Nikolu I. Petroviča Njegoša. Oblasť Baru má najväčší počet olivových stromov v Čiernej Hore a cestou autobusom ich uvidíte. Ešte od dávnych čias je tu tradícia výroby panenského olivového oleja, ktorý sa v 14. storočí vyvážal do Benátok a považoval sa za najkvalitnejší. Je to druh olív, ktorý miestny volajú žutica a rastie len v tejto oblasti. Autobus zastavuje v blízkosti stredovekého mesta Starý Bar, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Rumija. Cesta, ktorá vedie do starého mesta, vám umožní vidieť domy a obchody v orientálnom štýle.

Nálezy keramiky a kovov naznačujú, že mesto bolo založené ešte v 8. storočí pred naším letopočtom Ilýrskými kmeňmi. V 10. storočí bolo byzantským mestom, ktoré bolo známe názvom Antivarium. Správa mesta sa striedala medzi Slovanmi a Byzanciou do roku 1443, kedy mesto ovládla Benátska republika. Spravovala ho vyše storočia, kým mesto nedobyli Turci. Bolo oslobodené Čiernohorcami až na konci 19. storočia.

Všetky civilizácie tu zanechali svoje stopy na architektúre domov, pravoslávnych a katolíckych kostoloch ako aj na mešitách. Starý Bar poškodili vojny, no najviac bol poškodený výbuchom munície a zemetrasením v roku 1979. Čiernohorci ho pomenovali mesto duchov, pretože tu už nikto nežije. Nádherný výhľad na moderný prístav v Bare, ako aj na pohorie Rumija je rozlúčkou pred návratom do Sutomore.

Cena 10 Eur.Vstupenka do Starého Baru 2 Eur – povinný poplatok.
Záliv Boka Kotorska Čierna Hora
Je najzaujímavejšia časť Čiernohorského prímoria. Bokakotorský záliv s rozlohou 88 km² má priemernú hĺbku 35 m, pri vstupe je široký takmer 3 km a dĺžka pobrežia zátoky je 106 km. V rámci výletu navštívime mesto Kotor s veľmi bohatou históriou, patriace pod ochranu UNESCO. V stredoveku malo 30 kostolov a 7 kláštorov. Svojou monumentálnosťou a konštrukciou predstavujú kotorské hradby jedinečnú zvláštnosť. Obklopujú celé mesto a kľukatia sa nad ním v dĺžke 4,5 km.

Množstvom kultúrno historických pamiatok je Kotor atraktívnym turistickým centrom s neopakovateľnou atmosférou. Z Kotora pokračujeme autobusom do stredovekého námorníckeho mesta Perast, ktoré leží 4 km od mesta Risan. Jeho vznik je spojený s ilyrským kmeňom Pirasta. V roku 1585 sa mesto stalo samostatným námornícko-obchodníckym strediskom.

Plavba loďou na jedinečným spôsobom vytvorený ostrov Gospa od Škrpjela. Ten vznikom tak že po stáročia námorníci, vždy keď sa šťastne vracali z plavieb, hádzali z vďaky kamienok na to isté miesto, až vznikol ostrov. Postupne na ňom postavili kostolík, ktorého vnútrajšok je vyzdobený 68 obrazmi s bohato pozlátenými rámami. Najzaujímavejším dielom v múzeu je 20 - ročná práca Perastanky Hijacinty Kunič-Mijovičovej a jej motív oltárneho obrazu. Vyšila ho hodvábnymi niťami a i svojimi vlasmi v gobelíne v roku 1928. Plavba loďou naspäť do mesta Perast, kde bude prestávka na kúpanie a prechádzku mestom. Návrat autobusom naspäť do mesta Sutomore.

Cena 30 Eur. Vstupenky do mesta Kotor a do múzea Gospa od Škrpjela v cene. Vstupenky do iných múzeí nie sú zahrnuté v cene.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

**Poloha:

v centre obľúbeného letoviska Sutomore na Barskej riviére • v bezprostrednej blízkosti známej a vyhľadávanej sutomorskej pláže s hrubozrnným pieskom aj kamienkami • z pláže pozvoľný vstup do mora, vhodný pre rodiny s deťmi i neplavcov • od pláže delí areál iba promenáda, na ktorej je množstvo stánkov s miestnymi špecialitami, plážové bary, obchodíky a zábavné podniky • možnosť využiť vodné taxíky na okolité piesočnaté pláže (na niektoré je možný len prístup z mora) • cca 6 km od turistického, prístavného a historického mesta Bar • 30 km od historickej Budvy s množstvom kultúrnych pamiatok • 35 km od hraníc s Albánskom • vďaka svojej polohe je hotel výborným východiskom na realizáciu fakultatívnych výletov do najzaujímavejších miest Čiernej Hory alebo susedného Albánska • cca 40 km od príletového letiska PodgoricaUbytovanie:

v jednotlivých blokoch hotela (najmä v bloku A) sa nachádzajú 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky • klimatizácia • TV • malá chladnička • balkón, resp. terasa s osedením • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou a WC) • možnosť ubytovania v izbách s bočným výhľadom na more (za poplatok)Vybavenie:

hotelový komplex je tvorený viacerými blokmi • v centrálnej budove A sa nachádza hotelová hala s recepciou • trezory sú k dispozícii pre klientov na recepcii (za poplatok) • salónik • bar so slnečnou terasou • priestranná klimatizovaná hotelová reštaurácia s terasou a výhľadom • all inclusive bar s terasou s posedením • ihrisko pre loptové hry (futbal, basketbal) ihneď vedľa hotela • detské ihrisko pre najmenších dovolenkárov • parkovisko • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok) • na pláži možnosť vodných športov - vodné skútre, vodné bicykle (za poplatok)Stravovanie:

polpenzia s all inclusive nápojmi

Polpenzia ULTRA » raňajky a večere formou švédskych stolov vrátane lokálnych vybraných nápojov počas jedla v hotelovej reštaurácii • vybrané nápoje miestnej produkcie - alkoholické nápoje - rakija, lokálne pivo a víno, nealkoholické nápoje - voda, minerálka, malinovky, káva v hotelovom all inclusive bare v čase 11:00 - 22:00 hod.Cenový Hit
Oblúbený hotel
Atraktívne okolie
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek