milujeme leto
piatok 24. novembra 2017 03:08
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku:

Kampánia Baia Domizia Domizia Palace hotel ****+

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Kampánia - dovolenka leto 2017

Campania Felix – Šťastná Kampánia! Rimania tak prezývali oblasť južného Talianska, ktorá patrila medzi najbohatšie oblasti vtedajšieho sveta. Objavte s nami túto čarovnú časť Apeninského polostrova. Jej rozmanitosť a bohatstvo siaha od nádherných romantických zátok s tyrkysovým morom cez prírodné krásy, až po dodnes zachované majestátne historické dedičstvo. Láska na prvý pohľad, aj tak sa dá vystihnúť dovolenkové stretnutie s touto úchvatnou častou Talianska.

Kampánia je jednou z najúrodnejších oblastí Apeninského polostrova ležiaca medzi Tyrhenským morom obmývajúcim jej západné brehy s Neapolským zálivom a Apeninami v jej východnej hranici. Severná časť je posiata výnimočnými historickými miestami, ktoré vám svojou jedinečnosťou vyrazia dych. Na juhu si dokonale oddýchnete na zlatistých piesočnatých plážach a budete očarení krásnymi zátokami s priezračnou morskou hladinou. V tomto kraji musíte ochutnať neapolskú pizzu. Je to miesto jej vzniku spolu so syrom mozzarella, ku ktorému neodmysliteľne patrí aj pohár výborného vína z miestnych viníc alebo citrónový likér Limoncello z pravých domácich citrónov zo Sorrenta. Gastronomický zážitok vystrieda kultúrny, ten vám bude pohladením na duši. Kampánia vďaka pestrej minulosti ponúka úchvatné historické a architektonické pamiatky. Spoznajte počas leta bájne Pompeje a Herkulaneum, množstvo hradov, pevností a amfiteátrov. Hlavným mestom Kampánie je Neapol, v ktorého tesnej blízkosti sa nachádza jedna z najznámejších sopiek Európy – Vezuv. Ideálny na spoznávanie ďalších krás oblasti je výlet loďou po Neapolskom zálive, kde na vás čakajú vyhľadávané ostrovy Ischia a Capri.

Taliansko

Capri Kampánia
Celodenný výlet na ostrov Capri. Mnohí ho prirovnávajú k rajskej záhrade, kde slnko svieti 365 dní v roku. Svoje sídla si tu postavili napríklad Pablo Neruda či Federico Fellini. Ostrov Capri má dve hlavné centrá. Noblesné mestečko Capri a pokojnejšie Anacapri, odkiaľ sa môžete lanovkou pozieť na najvyšší vrchol ostrova s prekrásnym výhľadom na okolité ostrovy a neapolské pobrežie - Monte Solaro. Na samotnom ostrove za návštevu stoja Augustove záhrady s úchvatným výhľadom na najvyhlásenejší prírodný útvar ostrova - Faragolini (3 skaly pri južnom pobreží), prehliadka Villy Jovis (bývalej rezidencie cisára Tiberia, ktorý sa sem uchýlil a strávil tu niekoľko rokov svojho zhýralého života.

Orientačná cena: 75€/dospelý, 50€/deti 2-12 rokov
Cena zahŕňa: lodný lístok z Neapolu na Capri a späť, služby delegáta, autobusovú dopravu do prístavu z hotela do Neapola a späť.
Cena nezahŕňa jednotlivé vstupy: lanovku na Capri (cca 1,8 €/ jedna cesta), mhd po ostrove (jednotlivý lístok cca 1,8 €, lístok na hodinu cca 2,7 €, celodenný lístok cca 8,6 € vrátane dvoch jázd lanovkou), pobytovú taxu na ostrove Capri vo výške cca 1,5 Eur.
Neapol a Caserta Kampánia
Okružná jazda po rezidentskej štvrti Posilipo vám poskytne nezabudnuteľný pohľad na Neapolský záliv a rovnako ponúkne aj návštevu jedného z najkrajších zámkov Európy.
Pešia prehliadka mesta, Kostol sv. Kláry, Námestie sv. Domenica, slávna trieda s celosvetovo známymi Betlémami, námestie Plebiscito, palác Reale, slávna Galéria Umberta I. a mnoho ďalších. Návšteva unikátneho barokového zámku Caserta, ktorý sa nachádza cca 40 km od Neapola. Je jedným z najrozsiahlejších zámkov Európy a bol koncipovaný ako rezidenčné sídlo Burbonovcov za čias ich vlády v Sicílskom a Neapolskom kráľovstve.

Orientačná cena: 30€/dospelý, 15€/deti 2-12 rokov
(zahŕňa: autobusovú dopravu, služby delegáta, nezahŕňa: vstupné do jednotlivých objektov, prenájom slúchadiel vo výške cca 4 €)
Sorrento a Amalfi Kampánia
Sorrento, malebné mestečko umiestnené na skale pri Tyrhenskom mori, ktoré bolo kedysi obľúbeným kúpeľným miestom.
Mesto sa preslávilo pestovaním citrónov a produkovaním slávneho likéru limoncella, na ktoré tu natrafíte na každom kroku. Už samotná cesta krivoľakými uličkami vám poskytne nádherné výhľady na amalfitánske pobrežie, ktoré je považované za jedno z najromantickejších na svete. Mesto zasiahlo veľké zemetrasenie spojené s tsunami v 14. storočí. Nájdete tu mnoho zaujímavých pamiatok, ktorým kraľuje Katedrála sv. Ondreja z 11. storočia. V malebnom mestečku Vietri zase môžete obdivovať nádherné keramické zručnosti miestnych obyvateľov.

Orientačná cena: 40€/dospelý, 25€ /deti 2-12 rokov
Cena zahŕňa: autobusovú dopravu, služby delegáta.
Cena nezahŕňa: vstupné do jednotlivých objektov, fakultatívny výlet loďou Amalfi – Salerno v hodnote 15€ na osobu. Výlet sa realizuje z dôvodu prejazdnosti miestnych komunikácií iba menším autobusom.
Vezuv a Pompeje Kampánia
Prechádzka areálom, pri ktorom budete mať možnosť obdivovať gladiátorské cely, divadlo, odeon, nevestince a mnoho ďaľších zaujímavých pamiatok a nálezov, ako sú telá obetí pôvodných obyvateľov tohto kedysi veľmi slávneho mesta. Potom je v pláne odjazd na Vezuv, asi najznámejšiu sopku Európy. Práve jej výbuch v roku 79 n.l. spôsobil zničenie mnohých obcí a miest v jej bezprostrednom okolí, ako aj Pompejí. Aj vy budete mať možnosť obdivovať neskutočnú veľkosť tohto vulkánu a vzniknutého kráteru s fantastickým výhľadom na Neapolský záliv.

Orientačná cena: 40€/dospelý, 25€/deti 2-12 rokov
Cena zahŕňa autobusovú dopravu, služby delegáta.
Cena nezahŕňa vstupné na Vesuv (cca 10 € / osoba, deti do výšky 1,2 m zdarma), do Pompejí (cca 13 Eur), prenájom slúchadiel v Pompejách vo výške cca 2 Eur.

Popis hotela

Poloha:

v kľudnej časti vyhľadávaného turistického strediska Baia Domizia • krásny areál menšieho hotela leží priamo pri hotelovej piesočnatej pláži s výhľadom na Gaetský záliv • približne 190 km od letiska v Ríme • výborná poloha hotela na výlety do okolia: cca 80 km od vulkanického ostrova Ischia • cca 110 km od romantického ostrova Capri • cca 130 km od svetoznámeho pobrežia Amalfi • cca 60 km od Neapola (sopka Vezuv)Ubytovanie:

elegantne zariadené 2-lôžkové hotelové izby s 1, resp. 2 prístelkami • klimatizácia • telefón • minichladnička a trezor (tiež zdarma) • SAT TV • vlastné príslušenstvo (sprcha, WC, sušič na vlasy) • WiFi (zdarma) • balkón resp. terasa • všetky izby (okrem jednolôžkových izieb) majú orientáciu na more • priamy výhľad na more (za poplatok)Vybavenie:

vstupná hala s recepciou 24h. • hotelová reštaurácia ponúkajúca špeciality talianskej a stredomorskej kuchyne • lobby bar (zahrnutý v službách AI v prípade nepriaznivého počasia, inak za poplatok) • plážový all inclusive bar • pool all inclusive bar • plavecký bazén so zónou pre deti • slnečníky a ležadlá pri bazéne i na pláži zdarma • WiFi pripojenie na internet v priestoroch hotela zdarma • krásna udržiavaná záhrada s detským kútikomStravovanie:

formou all inclusive

ultra all inclusive raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane nápojov (k obedu a večeri voda, biele a červené víno, kola, pomarančový nápoj, pivo) • ľahké občerstvenie (snacky) vo vyhradených hodinách počas dňa • vybrané nealkoholické nápoje (voda, džúsy, kola, pomarančový nápoj) a alkoholické nápoje (2 národné likéry, vodka alebo gin, pivo, červené a biele víno), alkoholický a nealkoholický kokteil, káva, kapučíno, čaj vo vyhradených hodinách počas dňa v bare pri bazéne (10:00 hod - 23:00 hod) alebo v plážovom bare (10:30 hod - 18:30 hod) • slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži zdarma (jeden slnečník a dve ležadlá na izbu) • WiFi pripojenie na internet v hoteliPláže:

nádherná, široká, udržiavaná, piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, vhodným pre deti aj neplavcov • jeden slnečník a dve ležadlá na izbu zdarma (plážové osušky za poplatok)Šport a zábava:

fitness • volejbal • detské ihrisko • požičovňa áut a bicyklov (za poplatok) • vodné športy na pláži (za poplatok)Oficiálne hodnotenie:

****Strana v katalógu:

108Webstránka:

www.domiziapalacehotel.itAtraktívne okolie
Náš TIP
Ultra All inclusive
Novinka v ponuke
wifi zdarma
Slnečníky a ležadlá zdarma

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek