milujeme leto
utorok 27. októbra 2020 16:33
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Maroko Larache Lixus Beach Resort hotel ****+

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Larache - dovolenka leto 2020

Podobne ako ostatné mestá nachádzajúce sa pozdĺž pobrežia, aj Larache je pokojné, malebné prímorské miesto ožívajúce zvyčajne s príchodom letných mesiacov, kedy na jeho pláže zavítajú turisti. V 15. storočí ho Portugalci nazývali najväčším berberským prístavom, prítomnosť Španielov dodnes dokumentujú biele domčeky so vstupnými dverami namaľovanými modrou farbou, kostol, trhovisko, hotely aj bary. Miestni obyvatelia si každý podvečer neodpustia „paseo“, prechádzku do centra mesta, kedy zaplnia miestne reštaurácie a bary, popíjajú kávu, alebo hrajú karty. I keď je staré mesto typicky arabské, architektúra španielskej éry je citeľná najmä v Novom meste, v okolí námestia Place de la Libération. Nachádzajú sa tu ruiny pevnosti zo 16. storočia postavenej Portugalcami a tiež španielske opevnenie postavené za vlády Filipa III. Starý španielsky cintorín je miestom odpočinku francúzskeho básnika Jeana Geneta, ktorý Larache miloval. Na konci mesta, severne od rieky Loukos, sa nachádzajú antické ruiny, legendárne záhrady hesperidiek, bohýň západu. Pod mestom je menšia piesočnatá pláž, ale tú najkrajšiu nájdete o 7 km ďalej, v Port Lixus, ktorý je vybudovaný ako dovolenkový rezort s golfovým ihriskom, prístavom pre jachty a kvalitnými hotelmi.

Maroko

Krajinu ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, prekypujúcu životom a plnú prírodných kontrastov, orientálnych chutí a vôní, si doslova zamilujete. Destináciu Maroko vám v sezóne 2019 predstavujeme ako našu horúcu novinku. Pozývame vás na návštevu tejto exotickej zeme, ktorá vo vás zanechá tie najkrajšie dojmy, a kde prežijete skvelú letnú dovolenku. Na milovníkov poznávania a histórie čakajú kráľovské mestá Fez, Meknes a Marrakéš, hlavné mesto Rabat či filmová, Oscarom ovenčená Casablanca.

Maroko je jedinečná krajina na pobreží severnej Afriky, ktorú od Európy oddeľuje len úzky Gibraltársky prieliv, a kde sa stretáva Atlantický oceán so Stredozemným morom. Väčšina územia je hornatá a tiahnu sa ním pohoria Atlasu s najvyšším vrchom Džabal Tubkal vysokým 4165 m. n. m. Snehové homole vrchov kontrastujú s pieskovými dunami saharskej púšte rozprestierajúcej sa na juhovýchode krajiny. Maroko patrí medzi najkrajšie africké štáty, kde sa harmonicky dopĺňa arabsko-islamská kultúra s berberskými tradíciami. Viera, rodina a česť sú opornými piliermi spoločnosti, ktoré pretrvali dodnes, avšak v tejto najliberálnejšej a zároveň jednej z najbezpečnejších arabských krajín sú pozoruhodne vyvážené s neustálou modernizáciou spoločnosti. Maroko, to sú aj pestré farby a chute miestnej kuchyne spájajúcej berberské, arabské, maurské a stredomorské kulinárske prvky do prípravy vynikajúcich špecialít, v ktorých prevláda veľa zeleniny a korenia. Ochutnajte tajine (tadžín), starobylé jedlo severoafrického kmeňa Berberov nazvané podľa nádoby, v ktorej sa dusí vo vlastnej šťave. Môže mať veľa podôb, najpopulárnejším je tadžín s kuracím či jahňacím mäsom na zelenine. Tradičným nápojom je zelený čaj s lístkami mäty, ktorého vôňa vás bude sprevádzať na každom kroku.


Hlavné mesto:
Rabat

Počet obyvateľov:
36 353 000

Rozloha:
446.550 km2

Mena:
marocký dirham

Assilah a Souk El Had Maroko
Poldenný výlet - cca 40 € (strava nie je zahrnutá v cene)

Výlet sa začne prehliadkou typického miestneho trhu - Souk, ktorý je otvorený každú nedeľu. Je to najlepšia príležitosť zažiť farebnú zmes originálnych produktov a odhaliť mágiu obchodovania.
Exkurzia pokračuje návštevou Assilah – starovekého mesta Feničanov, ktoré je dnes rybárskym mestom. Je obklopené hrubými hradbami s cimburím, spevnenými vežami a bastiónmi v andalúzskom štýle. Malebné uličky mesta sú zároveň prehliadkou umeleckých diel na stenách budov, ktoré tu každoročne vznikajú počas medzinárodného umeleckého festivalu.
Chaouen Maroko
Celodenný výlet - cca 65 € (obed v cene)

Chaouen alebo Chefchaouen (v berberskom jazyku) je jedno z najkrajších miest v srdci pohoria Rif vo výške 610 m nad morom. Tento horský masív je zároveň poslednou prírodnou hradbou pred Stredozemným morom a Pyrenejským polostrovom. Chaouen je známy svojimi malebnými tienistými uličkami mediny lemovanými bielymi domami s maľovanými modrými dverami a umelecky zdobenými oknami. Mesto vzniklo v 15. storočí a počas rokov od 1920 do 1956 bolo začlenené do španielskeho protektorátu. Atmosféru miestneho trhu dokresľujú miestni obyvatelia v tradičnom berberskom odeve. Návštevníkom ponúka arabsko-andalúzsku tradíciu zachovanú v miestnom umení a tradíciách. Neďaleký prameň Ras El Ma zabezpečuje dostatok vody počas celého roka.
Meknes a Fez Maroko
2-dňový výlet (1 prenocovanie) – cca 120 € (zahrnuté v cene sú 2 obedy)

Dvojdňový výlet za poznaním dvoch zo štyroch dávnych kráľovských miest – Meknesu a Fezu. Počas prvého dňa, cestou do Meknesu navštívite archeologické nálezisko Volubilis. Po obede v miestnej reštaurácii výlet pokračuje do mesta eknes. Mesto vzniklo v 11. storočí, ale až na konci 17. storočia sa stalo hlavným mestom kráľovstva za vlády sultána Mulaya Ismaila pod názvom Ismailia. Veľkolepé budovy v španielsko-maorskom štýle z tohto obdobia sa zachovali dodnes. Obdivovať môžete bohato zdobenú vstupnú bránu do mesta – Bab Mansour, kráľovské stajne, židovskú štvrť a mestské opevnenie, ktoré je takmer neporušené a tvorí najdlší komplex hradieb v Maroku (40 km). Exkurzia pokračuje do Fezu, kde vás čaká ubytovanie v hoteli a večera. Fez bol založený v roku 790 Mulayom Idrisom a stal sa náboženským, intelektuálnym a umeleckým centrom Maroka a takisto kráľovským mestom. Mesto má stredovekú medinu takmer nedotknutú modernou dobou, ktorá ukrýva skutočné architektonické aj kultúrne klenoty. Navštívite Madrasu (náboženskú školu) Al-Attarine alebo Madrasu Bou Inania, fontánu Nejjarine, zvonka uvidíte mauzóleum Mulaya Idrisa a mešitu a univerzitu Karaouine. Tradičný obed v jednej z typických reštaurácii v starej medine.
Po obede odchod z Fezu a návšteva významného prístavného mesta Larache.
Rabat a Casablanca Maroko
Celodenný výlet - cca 85 € (obed v cene)

Návšteva hlavného mesta Maroka - Rabat, v ústí rieky Bouregreg, je symbolom trvácnosti kráľovstva. Je sídlom kráľovského paláca, vlády, parlamentu, ambasád a konzulátov. Je skutočným administratívnym centrom krajiny. Počas prehliadky uvidíte nostalgický Chellah – stredoveké opevnené pohrebisko vládnucej dynastie Merinidovcov. Významou pamiatkou je aj nedokončená mešita Hassana II. z konca 12. storočia. Je aj aj miestom monumentálneho Mauzólea Mohameda V, panovníka, ktorý v roku 1956 úspešne vybojoval nezávislosť Maroka od Francúzska a Španielska.
Nasleduje obed v miestnej reštaurácii.
Exkurzia pokračuje návštevou Casablanky – obchodného centra Maroka, kde zmes modernizmu a tradície vytvára pre návštevníka šokujúci kontrast. Najväčšia metropola Maghrebu je charakteristická elegantnými budovami, širokými bulvármi a typickou architektúrou, v ktorej sa snúbi moderný a tradičný maorský štýl. Mešita Hassana II., najväčšia mešita v Maroku a druhá najväčšia v Afrike, sa týči nad oceánom ako nebeská loď. Je to veľkolepý monument, ktorý odráža umenie remeselníkov, architektov a sochárov a všetkých, ktorý sa podieľali na jej stavbe. Návšteva mešity zvonka, vstup do mešity fakultatívne (vstupné cca 12€)
Tangier Maroko
Celodenný výlet - cca 55 € (obed v cene)

Výlet do mesta Tangier a jeho okolia spojený s návštevou mysu Spartel na severo-západnom pobreží Afriky a Herkulových jaskýň, spojených s legendou, podľa ktorej Herkules oddelil Africku od Európy.
Tanger sa nachádza na pobreží Gibraltárskeho prielivu a ponúka fascinujúcu zmes Afriky, Európy a Orientu. Počas návštevy mesta uvidíte Kasbah – stredovekú pevnosť v takmer neporušenom stave, starú Medinu s obchodíkmi remeselníkov a s krásnym výhľadom na prístav a more. Prejdete sa romantickým námestím Grand Socco, či parkom Mendoubia. Po prehliadke mesta si vychutnáte obed v typickej lokálnej reštaurácii a voľný čas si užijete na miestnej pláži
Tetouan Maroko
Celodenný výlet - cca 60 € (obed v cene)

Tetouan – mesto 60 km od Tangieru v úrodnom údolí na úpätí pohoria Rif, obklopené krásnymi olivovými hájmi, je umelecko-remeselným centrom Severného Maroka. Návštevníkov okúzľuje spletitými uličkami v maurskom a andalúzskom štýle, pokojom a výnimočnou atmosférou mediny. Bývalá židovská štvrť – Mellah a početné remeselné školy sú dôkazom bohatej minulosti mesta. Po prehliadke mesta vás čaká obed v miestnej reštaurácii a voľný čas na pláži.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Strana v katalógu:

296Webstránka:

www.lixusbeachresort.comPoloha:

pri nádhernej dlhej a širokej piesočnatej pláži • 12 km od mestečka Larache (1x za pobyt výlet do Larache zdarma) • hodina jazdy od medzinárodného letiska v meste Tangier • v susedstve 18-jamkového golfového ihriskaUbytovanie:

priestranné, v modernom štýle zariadené 2–lôžkové izby s možnosťou 1-2 prísteliek (rozkladacie lôžko pre 1-2 osoby) • izby až pre 5 osôb (na vyžiadanie) • klimatizácia • kúpeľňa s príslušenstvom • sušič na vlasy • LCD TV • trezor (za poplatok) • chladnička • balkón, resp. terasa • pri izbách s balkónom možnosť výhľadu na more (za príplatok)Vybavenie:

uprostred upravenej zelene a vysokých paliem situovaný hotel ponúkajúci výhľady na susedné golfové ihrisko alebo šíre more • moderná priestranná vstupná hala s recepciou • výťah • hlavná reštaurácia Tinjis • Alcazar bar (nápoje sú po 23.00 hod spoplatnené) • pool bar • Chirinquito beach bar na pláži • priestranný bazén • detský bazén • terasa na slnenie • spa centrum, hamman, sauna, masáže (všetko za poplatok) • vnútorný bazén (za poplatok) • business centrum • požičovňa bicyklov • pestré hotelové animačné programy pre deti i dospelých • detské ihrisko a miniklub • obchodík so suvenírmi • ležadlá a slnečníky na pláži i pri bazéne zdarma • wifi v priestoroch lobby zdarmaStravovanie:

formou all inclusive

all inclusive raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane nápojov (voda, soft nápoje, víno a pivo podávané počas obedov a večerí) • neskoré raňajky • nealko a miestne alko nápoje ako víno, pivo, whisky, vodka, aperitívy, likéry, vybrané kokteily podávané v hotelovom režime • ľahšie snacky, káva, čaj o piatej • soft drinky podávané v Chirinquito bare na pláži • slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži • 1x za pobyt výlet do Larache • novinka - možnosť Golden all inclusive (za príplatok) - 1x za pobyt masáž, 1x vstup do hamamu a alkoholické nápoje v beach bare na pláži v hotelovom režimePláže:

areál sa rozprestiera priamo nad širokou piesočnatou plážou • pláž je prístupná schodami priamo z areálu, ako aj krátkou prechádzkou okolo hotela • ležadlá a slnečníky na pláži zdarma (osušky za depozit)Šport a zábava:

fitnes (za poplatok) • plážový volejbal • badminton • petang • ihrisko na loptové hry • tenisový kurt • šipky • biliard (za poplatok) • amfiteáter • 18-jamkové golfové ihrisko (za poplatok) • nemotorové vodné športy na pláži (za poplatok)

SUN & FUN klub zábavné a športové aktivity za asistencie slovensky hovoriacich animátorov.Slnečníky a ležadlá zdarma
Náš TIP
All inclusive služby
Oblúbený hotel
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek