milujeme leto
pondelok 22. júla 2024 19:55
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Albánsko Durrës Horizont hotel ****

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Durrës - dovolenka 

Je najstarším mestom Albánska a v rokoch 1914 - 1920 aj jeho hlavným mestom. V súčasnosti je druhým najväčším mestom v krajine. Je významným prístavom na pobreží Jadranu, odkiaľ pravidelne premávajú trajekty do talianskych miest Brindisi, Bari, Ancony či do Baru v Čiernej Hore. Grécki osadníci z Korintu a Kerkyry založili v roku 627 pred Kristom v týchto miestach prvú osadu s názvom Epidamnos, aby ju neskôr Rimania premenovali na Dyrrhachium. Odtiaľto vybudovali známu cestu Via Egnatia do Solúna a Konštantinopola. Začiatkom 10. storočia bolo mesto súčasťou prvej bulharskej ríše, na jeho konci už vládli Byzantínci. Striedali sa tu panovníci zo Sicílie, Neapola a Benátok až do roku 1501, kedy sa mesta rovnako ako celého Albánska zmocnili Turci. Do roku 1912, kedy vzniklo nezávislé Albánsko, bolo súčasťou Osmanskej ríše. Z rímskych čias tu nájdete zvyšky amfiteátra z prelomu 1. a 2. storočia p. n. l. a rímske kúpele, v centre mesta je zachovaná časť mestských hradieb a pevnosť Kalaja e Durrësit. Turistický ruch sa rozvíja na pobreží zálivu, pozdĺž širokej, až 30 km dlhej piesočnatej pláže. V súčasnosti je Durrës rýchlo sa rozvíjajúcim letoviskom s krásnou novou promenádou, štýlovými barmi, diskotékami a reštauráciami.

Albánsko

Okúsiť čaro nepoznaného, objaviť krásu tam, kde ju ostatní nehľadajú... Taká je odpoveď na otázku: Prečo práve Albánsko? Albánsko je pripravené ukázať svetu svoje prírodné a kultúrne bohatstvo a pochváliť sa čarovnými plážami v letoviskách Shëngjin, Durrës, či na Albánskej riviére. Všadeprítomný nádych exotiky vás bezpochyby nadchne. Keď k tomu pridáte očarujúcu prírodu a výbornú miestnu kuchyňu, Albánsko vás skutočne chytí za srdce. Dynamicky sa rozvýjajúca krajina s bohatou históriou, jedinečnými prírodnými rezerváciami, nekonečne dlhými plážami a kvalitnými službami za dostupné ceny sa teší stále väčšej obľube klientov.

Albánsko srdečne privíta každého návštevníka, ktorý sa nenechá odradiť rozporuplnými informáciami o tejto prekrásnej krajine a príde si ju vychutnať takú, aká naozaj je: s nespútanou a očarujúcou prírodou a bohatou históriou. Ak ste mali pocit, že v Európe už nie je čo objavovať a dovolenkovali ste vo všetkých stredomorských krajinách, zastavte sa a prelistujte si nasledujúce strany. Objavte spolu s nami tento nedotknutý kúsok Balkánu a zažite exotiku priamo v Európe. Milo vás prekvapí srdečnosť miestnych obyvateľov, krásne dlhé pláže s jemným pieskom a dobré služby za výnimočne priaznivé ceny. Vybrali sme pre vás overené a kvalitné hotely pri krásnych plážach v stredisku Durrës a pridali sme aj dve úplné novinky. Sme presvedčení, že Albánsko očarí i vás.


Oficiálny názov:
Albánska republika

Hlavné mesto:
Tirana

Počet obyvateľov:
3.151.000

Rozloha:
28.748 km²

Mena:
lek

Durrës city tour a vináreň „Gjergj Kastrioti Skenderbeu“ Durrës
Mesto Durrës je druhé najľudnatejšie mesto Albánska. Bolo založené antickými gréckymi kolonistami z Korintu a z Korfu asi v 7. st. pred n.l. pod menom Epidamnos. V staroveku toto mesto prekvitalo, stalo sa súčasťou Rímskej ríše a následne Byzatskej ríše. Viedla tadiaľto významná obchodná cesta Via Egnatia, ktorá bola pokračovaním slávnej Vie Appia (Rím) a končila až v Konštatínopole. Význam mesta v období antiky je doložený mnohými významnými archeologickými nálezmi, ktoré môžete obdivovať v najväčšom archeologickom múzeu v krajine s exponátmi z obdobia gréckej kolonizácie, helenizmu a z rímskej doby. V meste Durrës sa nachádza jeden z najväčších producentov vína, raki a brandy značky Gjergj Kastrioti Skenderbeu. Firma bola založená v roku 1933 a produkuje jeden z najlepších druhov brandy podľa tradičnej receptúry, známy ako „albánsky koňak“. Prehliadka mesta začína v ranných hodinách cca o 9:30 pri pozostatkoch starých mestských hradieb a slávnom amfiteátri cisára Hadriána, s pôvodnou kapacitou až 15 000 divákov. Pokračuje pešou prehliadkou historického centra, po ktorej Vás čaká exkurzia do slávnych liehovarov a vinární spojená s degustáciou vína. Po prehliadke nasleduje návrat do hotela cca o 14:00

Orientačná cena 25€. Odporúčame vziať si pohodlné topánky a oblečenie, opaľovací krém a slnečné okuliare. V cene nie je vstup do amfiteátra (cca 3€). V cene je degustácia vín
Jazero Komani - klenot Albánskych Álp Albánsko
Jazero Komani je vodná nádrž na rieke Drin v severnom Albánsku. Bola pomenovaná po obci Koman, ktorá leží na ľavom brehu rieky. Priehradná hrádza, vodná elektráreň a prístav sa nachádzajú pri dedine Palaj-Gustha, ktorá leží na opačnom brehu rieky. Jazero leží uprostred takmer nedotknutej prírody, obklopené vrchmi Dinárskych Álp. Jazero zaberá plochu 13 km² a má dĺžku až 34 km. Bolo vybudované medzi rokmi 1979 a 1988. Jeho vybudovaním tu vznikli špecifické prírodné podmienky vhodné pre vznik rôznych prírodných biotopov. Oblasť sa stala útočiskom rôznych druhov suchozemských aj vodných živočíchov a vzácnych druhov vtáctva. Pozorovať tu môžete napríklad rybárika riečneho, volavku popolavú, ďatľa veľkého, vydru riečnu, jazveca obyčajného či kunu skalnú. Výlet začína skorým odjazdom z letoviska, cca o 8:00, nasleduje transfér k jazeru Komani, plavba loďou po jazere približne 2 hodiny, obed a následne voľný čas pri jazere. Návrat späť do letoviska je približne o 19:30.

Orientačná cena 70 €. Odporúčame pohodlné oblečenie, bundu/sveter s dlhým rukávom pre prípad, že na horách bude o niečo chladnejšie ako pri mori a plavky, keďže v jazere sa dá kúpať.
Mesto a hrad Berat (pamiatka UNESCO) a Onufriho múzeum Durrës
Mesto Berat patrí od roku 2008 do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Leží na rieke Osum vo vnútrozemí Albánska. Jeho malebnú panorámu tvoria na seba natlačené domčeky postavené na svahu s typickými červenými strechami a s množstvom malých okienok. Vo 4. storočí pred n.l. bola na vrchole kopca postavená pevnosť, ktorá je považovaná za jednu najkrajších v Albánsku. Je obklopená hradbami s 24 strážnymi vežami. Nachádza sa tu Onufriho ikonografické múzeum so zbierkou krásnych ikon a liturgických predmetov z obdobia 14. až 20. storočia. Medzi nimi je množstvo umeleckých prác zo 16. st., od najvýznamnejšieho albánskeho maliara ikon a fresiek Onufriho. Múzeum je zriadené v zrekonštruovanej katedrále Svätého Nikolaja. Výlet do mesta Berat začína cca o 9:00, nasleduje transfér k pevnosti Berat a jej prehliadka vrátane návštevy Ikonografického múzea. Popoludní vás čaká voľný čas v meste Berat a návrat do letoviska Durrës v podvečerných hodinách.

Orientačná cena 35 €. Odporúčame vziať si pohodlné topánky, ľahké oblečenie, opaľovací krém a slnečné okuliare.
Mesto Ochrid a Kláštor sv. Nauma pri Ochridskom jazere (Severné Macedónsko) Durrës
Ochrid je mesto v juhozápadnej časti Severného Macedónska na brehu Ochridského jazera. Mesto Ochrid spolu s jazerom patria medzi turistami najvyhľadávanejšie miesta Severného Macedónska. Ochrid má prívlastok "Mesto svetla", čo sa odvodzuje zo starého názvu Lychnidos. Prvá písomná zmienka o ňom je už z roku 2 400 pred n.l., keďže ležalo na najvýznamnejšej antickej obchodnej trase na Balkáne, Via Egnatia. Južne od mesta Ochrid leží kláštor sv. Nauma. Bol založený v roku 905 a patrí pravoslávnej cirkvi. Je postavený na vysokej skale nad Ochridským jazerom v lone malebnej prírody a je miestom večného odpočinsku sv. Nauma a sv. Klementa. Vzhľadom na vzdialenosť sa na výlet z letoviska Durrës odchádza cca o 7:00 ráno, nasleduje cesta autobusom do mesta Ochrid a pešia prehliadka mesta so sprievodcom. Po obede a voľnom čase na individuálne potulky mestom sa presuniete do Kláštora sv. Nauma. Po prehliadke kláštora a voľnom čase sa vrátite späť do letoviska cca o 20:00.

Orientačná cena 60 €. Odporúčame vziať si pohodlné topánky, ľahké oblečenie, opaľovací krém a slnečné okuliare. Prosíme o decentné oblečenie, keďže navštívite sakrálne miesta. Ak máte záujem okúpať sa v Ochridskom jazere, môžete si vziať aj plavky a uterák.
Národný park Karaburun-Sazan (lodný výlet) Durrës
Oblasť Vlorského zálivu bola vyhlásená za Národný park Karaburun-Sazan v roku 2010. Je to jedinečný morský park na juhozápade Albánska. Zaberá viac ako 125 000 km² a zahŕňa pobrežie polostrova Karaburun aj ostrova Sazan. Ide o oblasť bohatú na prírodné úkazy a výnimočnú z hľadiska biodiverzity. Obdivovať tu môžete pohoria lemujúce pobrežie, jaskyne, ostrovčeky, malebné zálivy, strmé útesy a hlboké kaňony. Žije tu veľa vzácnych druhov vtáctva a rastlín, vďaka čomu je park klasifikovaný ako územie výnimočného významu pre celú stredomorskú oblasť a zasluhuje si výnimočnú ochranu. Samotný polostrov Karaburun je prírodnou rezerváciou. Zo severu ho obmýva Jadranské more, z juhu Iónske more. Počas celodenného výletu, ktorý začína transférom z letoviska Durrës cca o 7:30, na vás čaká nalodenie v prístave Vlora, plavba na ostrov Sazan, prehliadka ostrova alebo odpočinok na pláži (podľa vlastného výberu). Nasleduje návrat na loď a plavba k jaskyni Ali Hoxha na polostrove Karaburun, plavba na pláž Zhanpovel takisto na polostrove Karaburun. Po voľnom čase na pláži vás čaká plavba späť do prístavu Vlora a návrat autobusom späť do letoviska Durrës medzi 18:00 a 20:00.

Orientačná cena 55 €. Odporúčame vziať si pohodlné topánky, ľahké oblečenie, opaľovací krém a slnečné okuliare. Ak máte záujem okúpať sa na pláži na polostrove Karaburun a na ostrove Sazan, zoberte si aj plavky a uterák.
Safari na džípoch do Národného parku Karavasta Durrës
Lagúna Karavasta je najväčšou lagúnou v Albánsku a jednou z najväčších a najkrajších mokradín v oblasti Stredomoria. Nachádza sa na západe Albánska, len 60 km južne od letoviska Durrës. Ide o morskú lagúnu, ktorá je od otvoreného mora oddelená prírodnou piesočnatou naplaveninou. Je súčasťou Národného parku Divjakë-Karavasta. Nachádzajú sa tu početné piesčité ostrovčeky a husté borovicové porasty. Vzácna je aj vďaka tomu, že sa stala obľúbeným hniezdiskom vzácneho pelikána kučeravého (dalmátskeho). Prehliadka na džípoch začína asi hodinovou jazdou cez hustý píniový les Národného parku Divjakë až k piesočnatej lagúne Karavasta a pokračuje jazdou pozdĺž piesočnatých naplavenín medzi lagúnami Karavasta a Godulla

Orientačná cena 55 €. Výlet nie je vhodný pre malé deti (do 3 rokov) a pre ľudí so zdravotným obmedzením. Odporúčame vziať si pohodlné topánky a oblečenie, opaľovací krém a slnečné okuliare.
Tirana a Kruja Durrës
Výlet začína ráno presunom do hlavného mesta Albánska, ktoré je od letoviska Durrës vzdialené len necelú hodinu autobusom. Čaká vás pešia prehliadka Tirany so sprievodcom, počas ktorej spoznáte najvýznamnejšie pamiatky a symboly mesta. Uvidíte hodinovú vežu vysokú 35 m z roku 1822, mešitu Ethem Bay, jednu z ôsmych albánskych mešít, ktoré sa zachovali z 18.-19. storočia, pyramídu, či známy široký bulvár Dëshmorët e Kombit. Nasleduje presun autobusom do mesta Kruja, ktoré hralo v dejinách Albánska významnú rolu. Bolo najdôležitejšou obrannou pevnosťou krajiny, ktorá sa v priebehu storočí ubránila mnohým nepriateľským armádam. Dodnes je hrdým svedkom albánskej nezlomnosti a odvahy. Je aj rodiskom najvýznamnejšieho albánskeho národného hrdinu Gjergja Kastrioti Skanderbega. Hrad Kruja vybudovaný v 5.-6. storočí hrdo stojí na skale nad mestom. V areáli hradu je etnografické múzeum a starý bazár – stredoveký trh s drevenými obchodíkmi. Môžete tu obdivovať, prípadne si za priaznivé ceny kúpiť tradičné remeselné výrobky z alabastru, striebra, medi, dreva, koberce z vlny a rôzne starožitnosti. Po spoločnej prehliadke mesta budete mať voľný čas na individuálne prebádanie mesta, po ktorom sa vrátite späť do letoviska Durrës v podvečerných hodinách.

Orientačná cena 40 €. Odporúčame vziať si pohodlné topánky, ľahké oblečenie, opaľovací krém a slnečné okuliare.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Webstránka:

harmonia.alPoloha:

5 km od centra mesta Durrës • 35 km od letiska v Tirane • 200 m od prekrásnej pláže s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, vhodná i pre neplavcov • slnečníky a ležadlá na pláži (zdarma) • plážové vodné športy a atrakcie (za poplatok) • autobusová zastávka 50 m od hotela • reštaurácie, bary a diskotéky v mestečku DurrësUbytovanie:

elegantne a moderne zariadené, priestranné 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky pre dospelú osobu alebo 2 deti (rozkladacia pohovka) • individuálne nastaviteľná klimatizácia • telefón • SAT TV • minibar (za poplatok) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a WC) • sušič na vlasy • balkón alebo terasa • wifiVybavenie:

priestranná vstupná hala s recepciou • reštaurácia • lobby bar • bar pri bazéne • Spa a Wellness centrum, fitness centrum • 2 výťahy • vonkajší sladkovodný bazén s oddelenou časťou pre deti • ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma) • trezor na recepcii (za poplatok) • konferenčná miestnosť • obchodík so suvenírmi • wifi (zdarma)Stravovanie:

formou all inclusive

All inclusive » raňajky, obedy a večere formou bufetu • ľahké občerstvenie v hotelom vyhradených hodinách • počas dňa nealkoholické a vybrané lokálne alkoholické nápoje v bare pri bazéne • wifi na izbách a v spoločenských priestoroch hotela • ležadlá a slnečníky pri bazéne i na pláži zdarmaRodinná dovolenka
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek