milujeme leto
streda 19. júna 2024 22:22
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Sardínia Cala Gonone Club Esse Palmasera hotelový komplex ****+

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Sardínia - dovolenka 

Sardínia - „zabudnutý raj Stredomoria“, aj takýto prívlastok má tento čarovný ostrov s prekrásnym azúrovým morom, panenskou prírodou, nádhernými piesočnatými plážami a vzrušujúco členitým pobrežím. Pláže Sardínie patria k najkrajším v Európe. Obmývané priezračnou vodou sú často úplne nedotknuté, obklopené horami a neraz prístupné len od mora. Biele dedinky učupené na tých najneuveriteľnejších miestach strmých svahov pripomínajú dračie hniezda. Jednou z miestnych rarít sú stáda divokých koní, žijúcich voľne v prírode.

Pri návšteve tohto čarokrásneho ostrova stačí len nejaký čas vnímať jeho magickú silu a sami pochopíte, že sa v mnohom vôbec nepodobá zvyšku Talianska. Nenájdete tu monumentálnosť Ríma, neprístupnú noblesu Toskánska, ukričanosť pikantnej Kalábrie ani perfekcionizmus a megalomanstvo priemyselného severu. Pobyt tu by mal byť predpisovaný ako recept každému, komu vypovedali baterky a je intoxikovaný civilizačným ruchom. Prvé, s čím sa stretnete, je neopísateľný pokoj a typická vôňa ostrova. Sardínia sa niekedy nazýva aj ostrovom piatich farieb. Ružová symbolizuje plameniaky a divé ruže, zelená zase lesy, žltá slnko, modrá more a oblohu a poslednou farbou je strieborná, symbolizujúca historické mesto Nora. O Sardínii sa hovorí aj ako o Karibiku Európy. Sardínčania si krásu pláží úzkostlivo strážia pre svoje budúce generácie. Tento zabudnutý raj na zemi objavili turisti len pred sto rokmi a dnes tu dovolenkuje aj hviezdny Hollywood. Na smaragdovom pobreží na severovýchodnej strane ostrova známom ako Costa Smeralda má sídla talianska smotánka i hviezdy showbiznisu. Neváhajte navštíviť Sardíniu a splňte si svoj sen dovolenkovať na najkrajších plážach Európy s vôňou tej pravej ostrovnej dovolenky!

Taliansko

Barbagia & Orgosolo Cala Gonone
Hlboko v sardinských horách Barbagia, cca 18 km južne od dedinky Oliena sa nachádza originálne mestečko Orgosolo, ktoré je známe z histórie ako stredisko banditov na ostrove. Miestne rodové klany, ktorých mužská časť žila väčšinu času mimo domova so svojimi stádami boli veľkými nepriateľmi roľníkov, ktorí žili v okrajových častiach. Napätie medzi klanmi často vyústilo do bojov a krvnej pomsty. Najznámejším rodákom bol Graziano Mesina, ktorý okrádal bohatých a rozdával chudobným. História mestečka je zachytená vo farebných maľbách priamo na domoch. Obyvatelia Orgosola s veľkou pýchou radi ukazujú turistom nástenné maľby, tzv. „murales”, ktoré znázorňujú život dediny, ťažkú prácu chudobných alebo manifestujúcich, ktorí bojovali za nezávislosť Sardínie. Tieto originálne maľby pokrývajú celé domy či obchody. Návšteva tohto mesta patrí k veľkým turistickým atrakciám. Sardinský folklór precítite pri tradičnom obede s pastiermi. Ide o veľkú gastronomickú slávnosť, kde v objatí sardinských hôr a krásnej prírody vás Sardi v tradičnom oblečení pohostia ako kráľov. Grilované špeciality, pečené prasiatko, originálne sardinské predjedlá, syry, sladkosti a vynikajúce sardinské víno dokonale upevnia zážitok z tohto jedinečného výletu.

Najkrajšie pláže Sardínie - pláže Sisine & Cala Luna s návštevou jaskýň Blue Marina, Catedrale, Azzurra , Fiordo & Cormorani Cala Gonone
Mimoriadne obľúbený lodný výlet s prehliadkou najznámejších morských jaskýň: Blue Marina, Catedrale, Azzurra, Fiordo, Cormorani. Počas nádherného poldenného výletu navštívite známu pláž Sisine, dalej pokračujete na jednu z najkrajších pláží Sardínie, pláž Cala Luna, s prestávkou na kúpanie.


Súostrovie La Maddalena Golfo Aranci, Santa Teresa Gallura, Marina di Sorso, Cala Gonone
Počas celodenného výletu na súostrovie La Maddalena budete mať možnosť vidieť jedno z najkrajších miest Stredomoria, takzvaný stredomorský Karibik. Od roku 1994 je chráneným Národným parkom s krásnou neporušenou prírodou a nádherným tyrkysovým morom. Nachádza sa blízko severného pobrežia Sardínie a tvorí ho niekoľko väčších a viacero menších ostrovčekov ako La Maddalena, Caprera, ktoré sú najväčšie, ďalej Santo Stefano (kde sa donedávna nachádzala základňa amerického námorníctva), Spargi, Budelli, Nibani, Mortorio atď. Celé súostrovie má približne 180 km pobrežia. Súostrovie zohralo dôležitú úlohu v dejinách Sardínie, pretože má veľmi výhodnú strategickú polohu priamo v centre Stredozemného mora a neobišli ho ani také známe osobnosti ako Napoleon Bonaparte, admirál Nelson a iní. Jediný obývaný ostrov je La Maddalena. Na druhom najväčšom – Caprere – žil a zomrel Giuseppe Garibaldi. Dnes sa tam nachádza okrem jeho múzea aj Centro velico Caprera – škola pre skipperov. Všetky ostatné navštevujú turisti pre ich nádherné pláže so snehobielym pieskom a zaujímavou flórou. Počas výletu sa zastavíte na plážach, kde si budete môcť zaplávať, opaľovať sa a obdivovať nádhernú scenériu. Uvidíte aj nezvyčajnú Ružovú pláž pomenovanú podľa farby piesku. Na záver navštívite centrum La Maddaleny s jej typicky úzkymi uličkami, množstvom barov a obchodíkov so suvenírmi a skvelou zmrzlinou.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Webstránka:

www.clubesse.itPoloha:

obľúbený hotelový komplex je zasadený v okolitej zeleni a končí priamo pri nádhernej hotelovej pláži premiešanej drobnými kamienkami s ružovým sfarbením a magickým výhľadom na pohorie (slnečníky, ležadlá resp. plážové kreslá dispozícii zdarma, plážové osušky za depozit, výmena za poplatok) • v blízkosti jednej z najkrajších pieskových pláží ostrova Sardínia - Cala Luna • približne 5 minút chôdze pešo od mestečka Cala Gonone s malým prístavom, nákupnými a zábavnými možnosťami (ľahko dostupné pešou promenádou priamo od hotelovej pláže) • cca 105 km od medzinárodného letiska v OlbiiUbytovanie:

štýlovo zariadené 2-lôžkové štandardné izby s možnosťou 1, resp. 2 prísteliek • izby sú v hotelových vilkách umiestnených v hotelovej záhrade a v hlavnej budove • všetky izby sú vybavené: minichladničkou • klimatizáciou • telefónom • trezorom • TV • vlastným hygienickým zariadením (kúpeľňa so sprchou, WC a sušič na vlasy) • balkónom alebo terasou s posedením
Informácia o povinnom príplatku:
miestna pobytová daň hradená priamo na mieste pobytu: 2,00 € / osoba od dovŕšených 14 rokov / noc (Výška poplatku známa k 20.05.2024)Vybavenie:

vstupná hala s recepciou a posedením • hlavná hotelová reštaurácia Cala Luna • all inclusive bar pri bazéne • bar s panoramatickým výhľadom na terase (za poplatok) • bar na pláži (za poplatok) • rozľahlý hotelový bazén (kúpacia čiapka môže byť vyžadovaná) s terasou na slnenie • detské ihrisko • amfiteáter • tenisové kurty • boccia • stolný tenis • wifi pripojenie v priestoroch recepcie (zdarma) • bibioneria (stravovací servis pre infantov, za poplatok) • denný a večerný hotelový animačný program pre deti i dospelýchStravovanie:

formou all inclusive

ULTRA All inclusive » raňajky, obedy, večere formou švédskych stolov vrátane nápojov•voda, lokálne biele a červené víno, pivo a rozlievané nealkoholické nápoje podávané počas obedov a večerí • voda, čapované nealkoholické nápoje, lokálne biele a červené víno, vermouth, grappa, vodka, rum, gin, limoncello, káva, kapučíno, čaj, vybrané koktaily a miešané nápoje podávané v all inslusive bare pri bazéne v čase od 10:00 do 23:00 hod. • ľahšie občerstvenie v popoludňajších hotelom vyhradených hodinách • slnečníky, ležadlá resp. plážové kreslá pri bazéne a na pláži • hotelový animačný program•wifi v priestoroch recepcieAdresa:

Club Esse Palmasera
Viale Bue Marino
08022 Cala Gonone NU
Sardegna - ItalyOblúbený hotel
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek