milujeme leto
pondelok 25. októbra 2021 15:53
MENU moje obľúbené
Zdieľajte na sociálnych sieťach
alebo si skopírujte odkaz
pre túto stránku :

Sardínia Cala Gonone PALMASERA VILLAGE hotelový komplex ****+

Termíny a ceny podľa dopravy


Prebieha načítanie…
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Sardínia - dovolenka leto 2021

Sardínia - „zabudnutý raj Stredomoria“, aj takýto prívlastok má tento čarovný ostrov s prekrásnym azúrovým morom, panenskou prírodou, nádhernými piesočnatými plážami a vzrušujúco členitým pobrežím. Pláže Sardínie patria k najkrajším v Európe. Obmývané priezračnou vodou sú často úplne nedotknuté, obklopené horami a neraz prístupné iba od mora. Biele dedinky učupené na tých najneuveriteľnejších miestach strmých svahov pripomínajú dračie hniezda. Jednou z miestnych rarít sú stáda divokých koní, žijúcich voľne v prírode..

Pri návšteve tohto čarokrásneho ostrova stačí len nejaký čas vnímať jeho magickú silu a sami pochopíte, že sa v mnohom vôbec nepodobá zvyšku Talianska. Nenájdete tu monumentálnosť Ríma, neprístupnú noblesu Toskánska, ukričanosť pikantnej Kalábrie ani perfekcionizmus a megalomanstvo priemyselného severu. Pobyt tu by mal byť predpisovaný ako recept každému, komu vypovedali baterky a je intoxikovaný civilizačným ruchom. Prvé, s čím sa stretnete, je neopísateľný pokoj a typická vôňa ostrova. Sardínia sa niekedy nazýva aj ostrovom piatich farieb. Ružová symbolizuje plameniaky a divé ruže, zelená zase lesy, žltá slnko, modrá more a oblohu a poslednou farbou je strieborná, symbolizujúca historické mesto Nora. O Sardínii sa hovorí aj ako o Karibiku Stredomoria. Sardínčania si krásu pláží úzkostlivo strážia pre svoje budúce generácie. Tento zabudnutý raj na zemi objavili turisti len pred sto rokmi a dnes tu dovolenkuje aj hviezdny Hollywood. Na smaragdovom pobreží na severovýchodnej strane ostrova známom ako Costa Smeralda má sídla talianska smotánka i hviezdy showbiznisu. Neváhajte navštíviť Sardíniu a splňte si svoj sen dovolenkovať na najkrajších plážach Európy s vôňou tej pravej ostrovnej dovolenky!

Taliansko

Barbagia & Orgosolo Cala Gonone
Hlboko v sardinských horách Barbagia, cca 18 km južne od dedinky Oliena sa nachádza originálne mestečko Orgosolo, ktoré je známe z histórie ako stredisko banditov na ostrove. Miestne rodové klany, ktorých mužská časť žila väčšinu času mimo domova so svojimi stádami boli veľkými nepriateľmi roľníkov, ktorí žili v okrajových častiach. Napätie medzi klanmi často vyústilo do bojov a krvnej pomsty. Najznámejším rodákom bol Graziano Mesina, ktorý okrádal bohatých a rozdával chudobným. História mestečka je zachytená vo farebných maľbách priamo na domoch. Obyvatelia Orgosola s veľkou pýchou radi ukazujú turistom nástenné maľby, tzv. „murales”, ktoré znázorňujú život dediny, ťažkú prácu chudobných alebo manifestujúcich, ktorí bojovali za nezávislosť Sardínie. Tieto originálne maľby pokrývajú celé domy či obchody. Návšteva tohto mesta patrí k veľkým turistickým atrakciám. Sardinský folklór precítite pri tradičnom obede s pastiermi. Ide o veľkú gastronomickú slávnosť, kde v objatí sardinských hôr a krásnej prírody vás Sardi v tradičnom oblečení pohostia ako kráľov. Grilované špeciality, pečené prasiatko, originálne sardinské predjedlá, syry, sladkosti a vynikajúce sardinské víno dokonale upevnia zážitok z tohto jedinečného výletu.

Orientačná cena: 60 EUR/dospelý, 50 EUR/dieťa do 12 rokov, do 4.r. zdarma
Cena zahňuje : dopravu, sprievodcu, obed s pastiermi
Cena nezahrňuje : vstup do múzea v mestečku Orgosolo (cca 5 euro – prehliadka múzea, jednoduché občerstvenie – sladký zákusok, ochutnávka miestnych likérov: grappa , mirto , limoncello, voda)
Najkrajšie pláže Sardínie - pláže Sisine & Cala Luna s návštevou jaskýň Blue Marina, Catedrale, Azzurra , Fiordo & Cormorani Cala Gonone
Mimoriadne obľúbený lodný výlet s prehliadkou najznámejších morských jaskýň: Blue Marina, Catedrale, Azzurra, Fiordo, Cormorani. Počas nádherného poldenného výletu navštívite známu pláž Sisine, dalej pokračujete na jednu z najkrajších pláží Sardínie, pláž Cala Luna, s prestávkou na kúpanie.Orientačná cena : 34 EUR/osoba/čln (deti do 2r. zdarma)
Ostrov Korzika- Bonifacio Golfo Aranci, Santa Teresa Gallura, Marina di Sorso, Cala Gonone
Korzika je štvrtým najväčším ostrovom v Stredomorí. Svojím tvarom pripomína zaťatú päsť so vztýčeným palcom. Z prístavu Santa Teresa di Gallura sa trajektom, ktorý trvá cca jednu hodinu, preplavíte cez Bonifácky prieliv (chránená morská rezervácia) do prístavného mestečka Bonifácio, ležiaceho na juhu ostrova. Mesto Bonifácio je rozdelené na dve časti – prístav a staré mesto s historickým centrom. Uličky starého mesta sú malebné a uzučké, domy sa týčia vysoko na útesoch. Odtiaľ sa vám naskytne fantastický výhľad na južné pobrežie Korziky, severné pobrežie Sardínie a súostrovie La Maddalena. More, ktoré obmýva Korziku, je nádhernej smaragdovej farby. Bonifácio má aj svoje dejiny – krátky čas v ňom pobudol aj Napoleon, keď sa pokúsil obsadiť La Maddalenu, čo sa mu však nepodarilo. V tom čase bol však len mladým dôstojníkom. Počas prehliadky mesta si budete môcť pozrieť múzeum alebo strmé Aragonské schody vedúce po krásnych bielych útesoch až k hladine mora. Ako suvenír z Korziky odporúčame olivové lopáriky, gaštanovú marmeládu, alebo náušnice s mušličkami, ktoré sú tými najoriginálnejšími darčekmi dovezenými z Korziky.


Orientačná cena: 85 €/ dosp. os.
Súostrovie La Maddalena Golfo Aranci, Santa Teresa Gallura, Marina di Sorso, Cala Gonone
Počas celodenného výletu na súostrovie La Maddalena budete mať možnosť vidieť jedno z najkrajších miest Stredomoria, takzvaný stredomorský Karibik. Od roku 1994 je chráneným Národným parkom s krásnou neporušenou prírodou a nádherným tyrkysovým morom. Nachádza sa blízko severného pobrežia Sardínie a tvorí ho niekoľko väčších a viacero menších ostrovčekov ako La Maddalena, Caprera, ktoré sú najväčšie, ďalej Santo Stefano (kde sa donedávna nachádzala základňa amerického námorníctva), Spargi, Budelli, Nibani, Mortorio atď. Celé súostrovie má približne 180 km pobrežia. Súostrovie zohralo dôležitú úlohu v dejinách Sardínie, pretože má veľmi výhodnú strategickú polohu priamo v centre Stredozemného mora a neobišli ho ani také známe osobnosti ako Napoleon Bonaparte, admirál Nelson a iní. Jediný obývaný ostrov je La Maddalena. Na druhom najväčšom – Caprere – žil a zomrel Giuseppe Garibaldi. Dnes sa tam nachádza okrem jeho múzea aj Centro velico Caprera – škola pre skipperov. Všetky ostatné navštevujú turisti pre ich nádherné pláže so snehobielym pieskom a zaujímavou flórou. Počas výletu sa zastavíte na plážach, kde si budete môcť zaplávať, opaľovať sa a obdivovať nádhernú scenériu. Uvidíte aj nezvyčajnú Ružovú pláž pomenovanú podľa farby piesku. Na záver navštívite centrum La Maddaleny s jej typicky úzkymi uličkami, množstvom barov a obchodíkov so suvenírmi a skvelou zmrzlinou.

Orientačná cena: 67 €/ dosp. os.

Popis hotela

Oficiálne hodnotenie:

****Webstránka:

www.palmaseravillage.comPoloha:

rozľahlý komplex končiaci priamo pri hotelovej pláži s magickým výhľadom na pohorie • v blízkosti jednej z najkrajších pláží Sardínie, Cala Luna • cca 5 min. od mestečka Cala Gonone s malým prístavom, nákupnými a zábavnými možnosťami (dostupné pešou promenádou priamo od hotelovej pláže)Ubytovanie:

2-lôžkové štandardné izby s možnosťou 1, resp. 2 prísteliek v hlavnej hotelovej budove alebo v hotelových vilkách umiestnených v rozľahlej záhrade) • vo všetkých izbách: minichladnička • klimatizácia • telefón • trezor • TV • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa so sprchou, WC a sušič na vlasy) • balkón alebo terasa s posedenímVybavenie:

vstupná hala s recepciou • hlavná hotelová reštaurácia s kvalitnou all inclusive ponukou jedál sardskej i medzinárodnej kuchyne • reštaurácia „I Ginepri“ so špecialitami z grilu • bar pri bazéne • bar na terase (extra platba) • rozľahlý hotelový bazén so morskou vodou a terasou na slnenie • detský bazén • detské ihrisko • minimarket • amfiteáter • požičovňa áut • wifi v priestoroch recepcie zdarma • pravidelný zvoz na pláž hotelovým minibusom (pre klientov so zdravotným postihnutím alebo pre rodičov s detským kočíkom) • tenisové kurtyStravovanie:

formou all inclusive

ULTRA ALL INCLUSIVE raňajky, obedy, večere formou švédskych stolov (voda, biele a červené víno, čapované pivo, čapované soft nealkoholické nápoje, podávané počas obedov a večerí) • voda, čapované nealkoholické napoje, červené a biele víno, čapované pivo, 1 druh vodky, rumu, ginu, tonic, vermouth, grappa, kokteily, limoncello podávané v bare pri bazéne od 10:00 do 23:00 hod. (2x počas dňa 45 min. prestávka) • káva s mliekom, kapučíno, čaj podávané v bare • ľahšie občerstvenie od 16:00 do 18:00 hod. • slnečníky, ležadlá a plážové kreslá pri bazéne a na pláži • animácie a detský miniklub • wifi na recepciiPláže:

nádherná hotelová pláž premiešaná drobnými kamienkami s ružovým sfarbením • slnečníky, ležadlá a plážové kreslá zdarma • plážové osušky (za poplatok)Šport a zábava:

tenisové kurty • plážový volejbal • vodné športy na pláži (za poplatok) • hotelové animácie a miniklubAdresa:

Palmasera Village
Viale Bue Marino
08022 Cala Gonone NU
Sardegna - ItalyRodinná dovolenka
Ultra All inclusive
Oblúbený hotel
Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek